Ursus – dzielnica dla młodych

Warszawskie dzielnice znajdujące się po lewej stronie Wisły w szczególny sposób pobudzają wyobraźnię osób zastanawiających się nad korzyściami, jakie może nieść za sobą mieszkanie w tym mieście. Jedna z nich jest Ursus sąsiadujący z Bemowem, Włochami, Piastowem i z gminami Michałowice i Ożarów Mazowiecki. Czy położony nieco na uboczu Ursus, znany z ciekawych inwestycji mieszkaniowych, zasługuje na to, aby poważnie rozważać możliwość osiedlenia się tu na stałe?

Ursus - dzielnica dla młodych

Ursus – to warto wiedzieć

Najnowsze dane mówią o tym, że na terenie dzielnicy mieszka już ponad 60 tysięcy osób. Eksperci zwracają przy tym uwagę, że mamy do czynienia z liczbą, która systematycznie rośnie. Jest to jedna z najmniejszych dzielnic stolicy, sama gęstość zaludnienia już teraz jest dość wysoka. Dzielnica jest zresztą dość młoda. Choć mieszka tu ponad 10 tysięcy emerytów, liczbę tę równoważy inna – mówiąca o ponad 11 tysiącach dzieci, które nie ukończyły jeszcze czternastego roku życia.

Kto tu kupuje?

Deweloperzy polecający mieszkania Warszawa Ursus zwykle promują je zwracając uwagę na to, że mamy do czynienia z inwestycjami dla każdego. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że dzielnica ta spotyka się ze szczególnie dużą życzliwością wśród ludzi młodych. Rodziny z dziećmi są kuszone dużą ilością zieleni, na uwagę zasługuje jednak również to, że mieszkania są tu nieco tańsze niż w dzielnicach położonych bliżej ścisłego centrum.

Ursus – plany na przyszłość

Osoby zastanawiające się nad kupnem mieszkania coraz częściej poszukują informacji na temat tego, jakie są plany na przyszłość związane z rozwojem dzielnicy. Te dotyczące Ursusa mogą budzić zadowolenie.

Władze dzielnicy chętnie mówią o tym, że nadal będą tu powstawać tereny zielone i parki, zaawansowana jest przy tym zwłaszcza inwestycja dotycząca Ekoparku zajmującego przestrzeń aż pięciu hektarów.

Wiele mówi się też o inwestowaniu w tereny zielone, które już istnieją takie, jak choćby największy park na terenie dzielnicy – Park Czechowicki. Można więc przypuszczać, że także w przyszłości dzielnica będzie podtrzymywać swój wizerunek miejsca przyjaznego rodzinie.